Bordro Ürünleri için 4.45.00.00 Sürümü Yayınlandı

23 Haziran 2017

İK ürünleri için 4.45.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden  erişebilirsiniz. Sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

 

 Uyarılar:
 Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.
4.45.00.00 Sürüm Maddeleri;

alt

 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

WINHR-15412 Bordro Plus Bordro
Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtları Ekranında Sicil kartları İçin Filtreleme Yapılabilmeli
Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtları ekranında personeller için filtreleme yapılabilmesi sağlanmıştır. Filtre ekranında aşağıdaki seçenekler mevcuttur: Kurum – Bölüm – İşyeri – Birim / Sicil Bilgileri: Sicil Numarası – Adı – Soyadı

2

WINHR-15467 Bordro Plus
 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar – Puantaj Kartları
Program Tarafında 687 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye İstinaden Geliştirme Yapılmalı.
687 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye istinaden puantajda Sgk ,Gelir Vergisi ve Damga Vergisi teşviğinin hesaplanabilmesi için sicil kartı istihdam yasası seçim ekranına “687 Sayılı Kanun Teşviği” seçeneği eklenmiştir.  Bu kapsamda tahakkuk listesi ve tahakkuk toplamları raporunda gelir vergisi ve damga vergisi teşvik tutarlarının getirilebilmesi için rapor standart alanlarına “687 Sayılı Kanun Gelir Vergisi İndirimi” ve “687 Sayılı Kanun Damga Vergisi İndirimi” alanları eklenmiş ,687 Sgk teşvik tutarının ise “İşsizlik Fonunca Karşılanacak Tutar” alanı ile getirilmesi sağlanmıştır.

3

WINHR-15998 Bordro Plus
 1. Bordro
  alt alt Raporlar – Tahakkuk Listesi
Program Tarafında 687 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye İlişkin Rapor Eki Yapılmalı.
687 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname’ye istinaden teşvik tutarlarının Tahakkuk Listesi ile raporlanabilmesi için hazırlanmış tanımlı alan ve tasarım dosyalarını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

687_KHK_Tahakkuk_Listesi

4

WINHR-15740 Bordro Plus
 1. Bordro
  alt alt Raporlar – Tahakkuk Toplamları
Tahakkuk Listesinde (BES) Bireysel Emeklilikle İlgili Bulunan Alanlar Tahakkuk Toplamlarında da Olmalıdır.
Tahakkuk toplamları raporunda bireysel emeklilik otomatik katılım işlemlerine istinaden raporlama yapılması sağlandı.Bu kapsamda rapora “Katkı Payı Tutarı”, “Katkı Payı Tutarı Toplam”,” Katkı Payının Matraha Oranı” ve “Katkı Payının Matraha Oranı Toplam” standart alanları eklenmiştir.

5

WINHR-15810 Bordro Plus
 1. Bordro
  alt alt İşlemler – *
Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Entegrasyon Ekranında Yanıt Sözleşme Durumu İle Gönderilen Sözleşme Durumu Bilgisi Farklı Olan Personeller Farklı Renkte Gösterilmelidir.
Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Entegrasyon ekranında sorgulama sonucunda gelen “Yanıt Sözleşme Durumu” ile “Gönderilen Sözleşme Durumu” bilgisi farklı olan personellerin farklı renkle gösterilerek daha kolay ayırt edilebilmesi ve durumu farklı olan kayıtları göster kutucuğu ile de sadece bu kayıtların listelenebilmesi sağlandı.

6

WINHR-15774 Bordro Plus
 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar – Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtları
Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtları – Toplu Katılımcı Ekle Ekranında Cayan Personellerin Listelenmemesi Parametrik Olmalıdır.
Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtları penceresi üzerinden açılan “Toplu Katılımcı Ekleme” ekranında “Cayma Sebebiyle Besi Bitmiş Personeller Listelensin” kutucuğu eklenerek bu kutucuğun öndeğer seçili olarak gelmesi sağlandı.

7

WINHR-15808 Bordro Plus
 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar – Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtları
Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtlarında Cayma Ay Ortasında Yapılmış İse O Dönem İçin Katkı Payı Hesaplanmamalıdır
Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtları ekranına, ay ortasında cayan personellerin ilgili aydaki puantajlarında bes katkı payı hesaplamasının yapılmaması için “Son Kes. Dön. Baş. Tar. ( Son Kesinti Dönemi Başlangıç Tarihi)” alanı eklendi.

8

WINHR-15710 Bordro Plus
 1. Ayarlar
  alt alt Genel Tanımlar – *
Bireysel Emeklilik Sözleşme Tanımlarına Grup Sözleşme Numarası ve Bireysel Emeklilik Firması Alanları Eklenmeli.
Ayarlar/Genel Tanımlar/Bireysel Emeklilik Sözleşme Tanımlarına “Sözleşme Numarası” ve “Bireysel Emeklilik Firma İsmi” alanları eklendi.Ayrıca raporlama yapmak amacıyla da Tahakkuk Listesi raporu alan listesine “Grup Sözleşme Numarası[5080]” ve “Katkı Payı Oranı[5081]” alanları eklendi.

9

WINHR-15682 Bordro Plus
 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar – Puantaj Kartları
%100 Arge Kapsamında 30 Gün Argeli Çalışan Personel İçin Agi Hesaplaması Yapılmamalıdır
%100 Ar-ge’ye tabi personeller için 30 gün Ar-ge kapsamında çalışılması durumunda puantaj kartında “Uygulanacak AGİ” tutarının 0 gelmesi sağlandı.

10

WINHR-15917 Bordro Plus
 1. Bordro
  alt alt Raporlar – Tahakkuk Listesi
Tahakkuk Listesinde Otomatik Katılım Filtre Grubu Altına “Ücret Ödeme Günü” Alanı Filtre Olarak Eklenmeli.
Tahakkuk Listesi raporunda “Otomatik Katılım” filtre grubuna “Ücret Ödeme Günü” filtresi eklendi.

11

WINHR-15877 Bordro Plus
 1. Bordro
  alt alt Formlar – Bordro Zarfı
Bordro Zarfı Gönderimi Hatalı Yapılıyor.
Bordro zarfı mail ile gönderildiğinde bazı durumlarda yanlış personele mail gidiyordu, düzeltildi.

12

WINHR-15892 Bordro Plus
 1. Bordro
  alt alt İşlemler – *
Vergi Numarası Sıfır İle Başlayan Kurumların Vergi Numarası 9 Karakter Olarak İletildiği İçin BES Entegrasyonu Sağlanamıyor.
Vergi Numarası sıfır ile başlayan kurumların vergi numaralarının doğru şekilde gönderilerek Bes entegrasyonunun yapılabilmesi sağlandı.

13

WINHR-15742 Bordro Plus
 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar – Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtları
Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtlarına İstenirse Kontrollerden Geçemeyen Personeller de Manuel Olarak Eklenebilmeli
Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtları/Toplu Katılımcı Ekle ekranına “45 yaş kontrolü yapılmasın” kutucuğu eklenererek kutucuğun işaretli olması durumunda 45 yaş üstünde olan personellerin de listelenmesi ve bu personellerin Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtlarına eklenebilmesi sağlandı.

14

WINHR-15821 Bordro Plus
 1. Ayarlar
  alt alt Genel Tanımlar – *
Bireysel Emeklilik Sözleşme Tanımlarında Şifre Alanı **** Olarak Görünmeli ve Kullanıcılar Tarafından Okunamamalıdır.
Ayarlar / Genel Tanımlar / Bireysel Emeklilik Sözleşme tanımlarındaki Kullanıcı Şifresi alanının *** olarak görünerek kullanıcılar tarafından okunmaması sağlandı.

15

WINHR-15728 Bordro Plus Araçlar
alt alt İşlemler – Excel’den Veri Aktarımı
Ay Ortasında İşe Giren Sicilin İşe Giriş Yaptığı Ayda, Excel Den Veri Aktarımı / Puantaj Bilgileri İçeri İle Puantaj Kartı Aktarılamıyor.
Ay ortasında işe giren personelin işe giriş yaptığı ayda Excel’den puantaj bilgileri aktarımı yapılamıyordu, düzeltildi.

16

WINHR-15937 Bordro Plus
 1. IKSYS
  alt alt Dosya – VeriTabanı Güncelleme
Oracle Üzerinde Çalışan Bordro Plus’ta Sistem İşletmeni Veritabanı Güncelleme İşleminde Ora-06550 Hatası Alınıyor.
Oracle veritabanının kullanıldığı durumlarda veritabanı güncelleme işlemi sırasında hata alınıyordu, düzeltildi.

17

WINHR-14420 Bordro Plus
Aylık Prim Ve Hizmet Belgesi Ekrana Alındığında Tüm Sayfalara Ait Toplam Bilgiler Alanındaki Prim Ödeme Gün Sayısı Hatalı Listeleniyor.
Aylık Prim Ve Hizmet Belgesi E-Bildirge seçeneği “Hayır” ile ekrana alındığında “Tüm Sayfalara Ait Toplam Bilgiler” alanındaki prim ödeme gün sayısının doğru değer getirmesi sağlandı.
Bize Ulaşın